Je toho na vás moc? Je váš život plný stresu?

Pokud ANO, čtěte dál. 

Celý můj pracovní život (více než 25 let), vidím stále stejný problém. V posledních letech ještě intenzivněji než v minulosti.

Všudypřítomný stres. 

Jako kouč a mentor spolupracuji na různých projektech, ve firmách či organizacích. Školím v korporátech, ale i menších týmech, na vysoké škole, pracuji individuálně s klienty. 

Všude slyším to stejné. 

Je toho stále víc a víc. Úkolů přibývá, stejně jako povinností a odpovědnosti. Do toho neuvěřitelné množství informací, které se na nás valí ze všech stran a mnohdy nám doslova nahání hrůzu. 

Někteří ve snaze zvládnout více úkolů, hledají různé efektivní způsoby, jak to udělat. Jiní dělají více věcí najednou, ale místo očekávaného dobrého výsledku, pociťují jen větší únavu a stres. Do toho snaha být dobrým rodičem, partnerem, ale rovněž pečovat o své zdraví nebo někoho blízkého. Běháme jako krysy ve svém krysím závodě.

Je toho prostě moc. 

Není se čemu divit, že začneme pociťovat únavu, někteří i vyčerpaní. Naše mysl začne být přetížená, může se zhoršit spánek, ale i stravovací návyky, kdy se ve snaze získat energii, uchylujeme k různým nezdravým jídlům a svačinkám, přestává nás bavit to, co nás dříve těšilo. Jsme krůček od toho, aby nás naše tělo zastavilo. Nejprve jen lehce zaklepe na naše dveře, upozorní nás, že je třeba udělat změnu, ale pokud neuslyšíme, ozve se hlasitěji.

Obvykle formou nemoci nebo i úrazu. 

I já podobné stavy velmi dobře znám. Jako manažerka jsem si doslova vypracovala refluxní esofagitidu, nedovíravost jícnu a probděla mnoho nocí v bolestech. Lékař mi řekl, že už do konce života budu mít problémy a brát léky. Po nějaké době jsem na jedné ze zahraničních cest upadla, vymknula si nohu. Bylo to po náročném období, kdy jsem pracovala jako ředitelka a do toho řešila vztahové problémy. Na základě toho jsem se konečně zastavila. Do té doby jsem si totiž myslela, že s tím nic neudělám. Myslela jsem si, že to neovlivním. To je prostě život. Vím, jaké to je, nezvládat svůj stres a běhat svůj krysí závod. 

Mám pro vás dobrou zprávu. Existuje řešení. Ještě je čas změnit svůj život

Každý chceme žít spokojený život. Mít dobré vztahy, zvládat svou práci a “vyhnout” se konfliktům, věnovat se sobě. Tak si často pokládáme otázku, JAK NA TO?

 • Jak to udělat, abychom mohli žít víc v klidu?
 • Jak zajistit, aby běžné problémy a starosti nepřerostli do něčeho většího?
 • Jak lépe zvládat nápor dnešní doby? 
 • Jak uvolnit naše tělo od této zátěže?
 • Jak stále neřešit jen problémy? 
 • Jak se dobře vyspat? 
 • Jak být dobrým rodičem a taky úspěšný v práci?
 • Jak se z toho všeho nezbláznit?

Nezměníme všechno, ale náš přístup k životu změnit můžeme.

O čem kniha je?

O stresu a mnoha jeho zákonitostech. Pro naši racionální mysl je důležité pochopit, jak vše funguje a i díky tomu se naučit stres zvládat. Zároveň je pro náš život klíčové posílit odolnost a mít dostatek energie. 

V našich životech totiž mohou nastat situace, na které se připravit nemůžeme. Vstoupí do našeho života bez pozvání a převrátí ho vzhůru nohama. Vědomou prací na sobě, zamyšlením se nad situací a jejím zhodnocením ji můžete snadněji zvládnout, osvojit si postoj, že všechno zlé je k něčemu dobré, a tím se otevřít možnostem osobního růstu. Váš život může být životem spokojeným, naplněným a smysluplným navzdory překážkám, které přicházejí.

Co v knize najdete? 

Zamyšlení se nad svým životem a stresem
Pochopení zákonitostí fyziologie a psychologie stresu
Přijetí, že stres tady je a bude
Praktické rady, jak na stres - ihned, ale i s časovým odstupem
Poznání vlastních zvládacích strategií
Doporučení, jak posílit odolnost a to nejen tělesnou, ale i mysl a emoční odolnost
Seznámení s vlastní energií a jak ji navyšovat

 • 6 Kapitol
 • Úvod
 • Stres v našich životech
 • Zvládání stresu
 • Posílení odolnosti
 • Energie pro život
 • Závěr

O autorce:

Vystudovala ekonomii a 20 let působila jako manažerka obchodních týmů.Později vystudovala také psychologii a absolvovala velké množství různých výcviků a osobně rozvojových seminářů, včetně krizové intervence.  Je lektorkou, koučkou, průvodkyní a psycholožkou. Příležitostně spolupracuje s médii v rádiích v bloku psychologické poradny, píše články v časopisech i na internetu. Vydala tři osobně rozvojové knihy Deník probuzené ženy, Rozchod jako nový začátekJak zvládnout stres a posílit odolnost. Dělala výzkum stresového prožívání po tornádu na Moravě. Vede workshopy na specifických místech na Bali, Srí Lance, Madeiře, v Řecku, Itálii, ale i v USA. Při své práci používá principy pozitivní psychologie. 

REFERENCE

Ahoj Dáši, tak jsem se zvědavostí vrhla na tvou knihu a prvních 50 stran jsem přečetla jedním dechem. Kniha je skvělá. Zkoušela jsem si i jednotlivá zamyšlení a sama jsem se našla v různých kapitolách co se týče mého stresu a předešlého zaměstnání. Moc se mi líbí, jak do knihy vkládáš svůj rodinný život a své osobní zkušenosti. Pro mě a věřím, že i pro další lidi je to obrovská motivace. Někteří lidí si totiž myslí, že ten kdo koučuje nebo působí jako terapeut, je mnohdy bez problémů a má jednoduchý život 🙂 Dáši máš v sobě dar a poslání. Je úžasné, že jsi ho v sobě objevila jak pro tebe samotnou tak i pro lidi, kteří se s tebou setkají. Jsem vděčná a šťastná, že mezi tyto lidi můžu patřit🙏.
Martina
“Dáši, knížka Jak zvládnout stres a posílit odolnost se mi moc hezky četla. Je optimisticky naladěná, o tom, že stres v našem životě lze zvládat. Obsahuje praktické rady a tipy jak posílit svou osobní odolnost a stát se každým dnem silnějším a odolnějším pro náš každodenní život.”
Lenka
No a k Vašej knihe ešte niečo: Včera som si odfotil mobilom osobitne dve strany, ktoré si uložím v počítači (pre seba i budúce generácie). Obsah oboch mi hovorí z duše a plne sa s ním stotožňujem. Čo je na týchto stranách obzvlášť zaujímavé je to, že by ich bolo možné označiť za také: „Alfa a Omega“, pričom náhodne majú poradové čísla 154 a 155. 155 je tiesňová linka zdravotnej záchrannej služby (u nás i v ČR), a 154 bola pred rokmi tiesňová linka cestného záchranného systému, ktorý v SR existoval niekedy tak do roku 2000 (a možno ešte trochu po). Obe čísla strán tak možno s telefónnymi číslami záchranných zložiek. S úctou”
Michal
“Všade kam prídem je tvoja kniha👍😊 Aj v Lekárskej knižnici bola vyložená úplne vpredu😉 Si skvelá👍 rovnako ako kniha.”
Silvia