Zelené Norsko balzám pro naši duši

Norsko země nekonečných fjordů, dechberoucích národních parků, ale i zelených měst a nevypočitatelného počasí. Země bohatá nejen na ropu, ale i na přírodní bohatství. Země zelená, která působí jako balzám na naši duši, ale i srdce. Fjordy, vodopády, vrcholky hor, ale i mírně zvlněná krajina, svěží vzduch a služby na vysoké úrovni. K tomu poznání hlavního města Osla a Bergenu. 

Termín: 22. - 28.7.2024

Program:

 1. Den - Oslo - přílet do hlavního norského města a první procházka po tomto zeleném městě. Uvidíme tradičního tygra, ale i katedrálu sv. Olafa, hlavní třídu Karl Johans s Parlamentem, Královský palác, známou Radnici. 
 2. Den - Oslo - dokončíme procházku po centru. Navštívíme hrad, ale i moderní čtvrť Aker Brygge. Dáme si jídlo v některé ze skvělých restaurací. Projdeme se po Opeře a prohlédneme si další moderní čtvrť se známým muzeem věnovaný malíři Munchovi. 
 3. Den - Oslo - projdeme se po známém Vigeland parku. Podíváme se na Oslo z výšky lyžařského skokanského můstku Holmenkollen. Navštívíme muzea. 
 4. Den - ráno přejezd vlakem do Myrdalu. V Myrdalu přestoupíme do zážitkového vlaku a přesuneme se překrásnou přírodou do Flamu. Ubytujeme se ve Stalheimu.
 5. Den - Stalheim - den určený k relaxaci, procházce k vodopádům, skanzenu, společnému hlubokému povídání na různá témata. 
 6. Den - přejezd lodí po fjordech do Bergenu. Příjezd, ubytování, první krátká procházka. 
 7. Den - Bergen - prohlídka hanzovního městečka. 
 8. Den - odlet domů. 

Oslo ja na první pohled nenápadné, ale o to zajímavější město na severu Evropy. Poprvé jsem ho navštívila 15 let nazpět. Nebyla to láska na první pohled. Potřebovala jsem se sem vrátit a objevit kouzlo tohoto místa. Ne nadarmo nosím norské jméno Dagmar. Zamilovala jsem se a poslední tři roky jsem se tady toulala mnohokrát. Dnes můžu říct, že Oslo je mé oblíbené místo. A mám pro to hned několik důvodů:

 1. Město při moři…mám ráda když se procházím a cítím mořský vzduch a pozoruji moře. Krásné procházky podél moře, posezení s výhledem na pevnost. Pěkná atmosféra. Není to typické přímořské letovisko… vzduch je i v létě svěží, ale teplo tady umí být i na koupání.
 2. Zelené město - hodně stromů, kytek a taky velmi vkusně začleněných soch od známých i neznámých autorů. 
 3. Velké množství parků. Od nejznámějšího parku Vigeland až po nádherný Ekeberpark a další menší parky. Nádherná příroda kousek od města. 
 4. Snad tisíce soch (to možná přeháním, ale pořád všude…). Je se na co dívat. Procházíte parkem a zároveň máte kulturu. Stejně tak ve městě, ale i u pobřeží.
 5. Mnoho muzeí a zajímavostí. Skvělá místa pro poznání nejen norské mentality - Kon Tiki muzeum, Fram, Munchen muzeum, Národní muzeum, ale i třeba muzeum lyžování.
 6. Milí lidé, kteří snad všichni umí anglicky. Prostě vždycky se domluvíte.
 7. Je tady pořád co objevovat, ale i dělat. Každý den můžete vymyslet nějakou novou aktivitu. Od historie až po modernu. 
 8. Super městská doprava, kterou se dostanete snad všude.
 9. Nádherné lyžování a lyžařské centrum přímo v Oslu s výhledem na fjord. To opravdu stojí za to. A pokud nelyžujete, stejně je fajn se podívat na Holmenkollen (skokanský můstek), odkud je nádherný výhled.
 10. Jídlo vždycky si vyberu i já vegetarián. Množství kaváren s pěkným zákoutím, které ocení milovníci kávy.
 11. Životní styl. Vždycky mám pocit, že tady lidé žijí zdravěji.

Tentokrát však poznáme daleko víc.

Mimo Oslo nás čeká:

 • Cesta vlakem
 • Zážitkový vlak z Myrdalu do Flamu
 • Noc ve Stalheimu
 • Cesta lodí do Bergenu
 • Lanovka v Bergenu a pohled z ptačí perspektivy
 • Hanzovní městečko

Co teď?

Jestliže toužíte putovat se mnou, stačí vyplnit kontaktní formulář. Poté Vás budu kontaktovat ohledně bližší domluvy. 

Proč byste měli cestovat se mnou?

 • Miluju cestování a speciálně Norsko.
 • V cestovním ruchu se pohybuju už 25 let.
 • Jsem flexibilní. Velmi dobře dokážu na cestách reagovat na různé změny a upravovat v souvislosti s tím i program ke spokojenosti účastníků.
 • Přidaná hodnota - můžeme si společně povídat o mnoha různých osobně rozvojových tématech, o mých knihách, probrat vaše témata… ale nemusíme. 🙂
 • Jsem psycholog a kouč na cestách. Někdy když změníme prostředí, nastartuje se zajímavý proces. Jsem tady pro vás.

Cena: 12 000 Kč

 

za přípravu programu a mé průvodcovské služby, péči na místě, dodatečný program, společné sdílení.

- Letenky - cca 5 000 Kč
- Ubytování - cca 20 000 Kč a výše podle zvolených hotelů
- Jízdenka - Oslo - Flam (2 - 5 000 Kč)
- Jízdenka - Flam - Myrdal - 2 000 Kč
- Lodní lístek - 2 000 Kč

Ceny jsou orientační a budou upřesněny po projevení zájmu a v případě min. počtu účastníků.

Průvodkyně

Dáša Kožinová

vášnivá cestovatelka, lektorka, mentorka a koučka. Vystudovala VŠ ekonomickou a psychologii. Autorka projektu pro ženy a projektu s rozchodovou tematikou. Příležitostně spolupracuje s médii v rádiích v bloku psychologické poradny, píše články v časopisech i na internetu. Vydala tři osobně rozvojové knihy Deník probuzené ženy , Rozchod jako nový začátek a  Jak zvládnout stres a posílit odolnost. Vede workshopy na specifických místech na Madeiře, Bali, Srí Lance v Řecku, ale i třeba v New Yorku.

Reference

Děkujeme za provedení Oslem, za veškerou organizaci výletu. A třešničkou na dortu za milou a inspirující společnost.
Lenka
Dáško, poznávání Osla s tebou byl pro nás obrovský zážitek. Opravdu. Byla to velká přidaná hodnota jet s tebou 👍❤️😘 Vůbec nic jsme neočekávali, ale tvoje znalosti, zkušenosti a znalost místního prostředí nás dostaly. Kam letíme příště? 👍❤️😘😘😘
Standa