OSLO a jeho zákoutí

Toulky zeleným městem

OSLO a jeho zákoutí

Toulky zeleným městem.

Toulky zeleným městem - Oslo a jeho zákoutí

Na první pohled nenápadné, ale o to zajímavější město na severu Evropy. Poprvé jsem Oslo navštívila 15 let nazpět. Nebyla to láska na první pohled. Potřebovala jsem se sem vrátit a objevit kouzlo tohoto místa. Ne nadarmo nosím norské jméno Dagmar. Zamilovala jsem se a poslední dva roky jsem se tady toulala mnohokrát. Dnes můžu říct, že Oslo je mé oblíbené místo. A mám pro to hned několik důvodů:

 • 1
  Město při moři…mám ráda když se procházím a cítím mořský vzduch a pozoruji moře. Krásné procházky podél moře, posezení s výhledem na pevnost. Pěkná atmosféra. Není to typické přímořské letovisko… vzduch je i v létě svěží, ale teplo tady umí být i na koupání.
 • 2
  Zelené město - hodně stromů, kytek a taky velmi vkusně začleněných soch od známých i neznámých autorů.
 • 3
  Velké množství parků. Od nejznámějšího parku Vigeland až po nádherný Ekeberpark a další menší parky. Nádherná příroda kousek od města.
 • 4
  Snad tisíce soch (to možná přeháním, ale pořád všude…). Je se na co dívat. Procházíte parkem a zároveň máte kulturu. Stejně tak ve městě, ale i u pobřeží.
 • 5
  Mnoho muzeí a zajímavostí. Skvělá místa pro poznání nejen norské mentality - Kon Tiki muzeum, Fram, Munchen muzeum, Národní muzeum, ale i třeba muzeum lyžování.
 • 6
  Milí lidé, kteří snad všichni umí anglicky. Prostě vždycky se domluvíte.
 • 7
  Je tady pořád co objevovat, ale i dělat. Každý den můžete vymyslet nějakou novou aktivitu. Od historie až po modernu.
 • 8
  Super městská doprava, kterou se dostanete snad všude.
 • 9
  Nádherné lyžování přímo v Oslu s výhledem na fjord. To opravdu stojí za to. A pokud nelyžujete, stejně je fajn se podívat na Holmenkollen (skokanský můstek), odkud je nádherný výhled.
 • 10
  Jídlo vždycky si vyberu i já vegetarián. Množství kaváren s pěkným zákoutím, které ocení milovníci kávy.
 • 11
  Životní styl. Vždycky mám pocit, že tady lidé žijí zdravěji.

Ráda Vás vezmu sebou a některá místa Vám ukážu.

Kam se spolu můžeme podívat? 

Norská metropole

Výlet můžeme začít v Ekeberparku, ze kterého je nádherný výhled na celé město. Zároveň se seznámíte i s místem, kde to všechno začalo, kde Oslo vzniklo. Poté se přesuneme do centra města. Tam na nás čeká Oslo katedrála. Procházkou ulicí Karl Johansgate se dostaneme k parlamentu, Královskému paláci se zahradou. Uvidíme také národní divadlo, radnici - místo, kde se předává Nobelova cena míru. Kousek odsud sídlí i Nobelovo mírové centrum. Můžeme se projít ke středověké pevnosti Akershus a známé opeře ve tvaru ledové kostky. 

Norská muzea 

Poloostrov Bygdøy je centrem muzeí. Za návštěvu rozhodně stojí Muzeum Fram s polární lodí Fram, ve které F. Nansen uskutečnil plavbu do Arktidy a R. Amundsen s ní jako první člověk dobyl jižní pól. Zajímavé je i Muzeum Kon-Tiki. V něm se můžete inspirovat Thorem Heyerdahlem. Ten se na člunu z papyru Ra II. plavil přes Atlantik. Další najdete i Muzeum vikingských lodí, kde jsou tři vzácné kusy z 9. století. Na poloostrově najdete ještě další muzea. Například Norské Folkemuseum - skanzen s domy, dvory, stájemi a dalšími objekty. 

Norské parky a příroda

Kromě již zmiňovaného Ekeberparku je v Oslu téměř povinná návštěva Vigeland parku. Jedno z nejznámějších míst v Oslu s 212 sochami, ale i velkým sportovním zázemím. V zimě si tady můžete zabruslit, v létě se projít a kochat sochami. Tyto dva parky nejsou jediné. V Oslu se můžete podívat i na vodopád nebo jet na túru do přírody. Společně se můžeme na Oslo podívat z ptačí perspektivy. Nebo se můžeme projít kolem jezera a u břehu si udělat piknik. 

Co teď?

Jestliže toužíte poznat toto krásné město a jeho blízké okolí, stačí vyplnit kontaktní formulář. Poté Vás budu kontaktovat ohledně domluvy termínu a ostatních záležitostí. Poradím Vám s letenkami, pomůžu s ubytováním a připravím program. A pak už se můžete jen sbalit a vyrazit. 

Proč byste měli cestovat se mnou?

 • Miluju cestování a Oslo speciálně.
 • V cestovním ruchu se pohybuju už 25 let.
 • Jsem flexibilní. Velmi dobře dokážu na cestách reagovat na různé změny a upravovat v souvislosti s tím i program ke spokojenosti účastníků.
 • Přidaná hodnota - můžeme si společně povídat o mnoha různých osobně rozvojových tématech, o mých knihách, probrat vaše témata… ale nemusíme. 🙂

Ve kterých obdobích se budu v Oslu pohybovat?

13.7.-20.7.2022

Jaká je cena mých služeb? 

Cena bude stanovena individuálně podle vašeho programu, přání a představ.

Průvodkyně

Dáša Kožinová

vášnivá cestovatelka, lektorka, mentorka a koučka. Vystudovala VŠ ekonomickou a psychologii. Autorka projektu pro ženyprojektu s rozchodovou tematikou. Příležitostně spolupracuje s médii v rádiích v bloku psychologické poradny, píše články v časopisech i na internetu. Vydala dvě osobně rozvojové knihy Deník probuzené ženyRozchod jako nový začátek. Vede workshopy na specifických místech v Řecku, na Bali, Srí Lance, ale i třeba v New Yorku.