Pouť - Santiago de Compostela

         Pouť - Santiago de

      Compostela

Pouť - Santiago de

      Compostela

19.5. - 30.5.2023

Pouť cesta k Bohu, cesta k sobě. Prostor pro smíření, poznání, pochopení, pouštění, uvolnění, ale i cesta naděje, důvěry v sebe, budoucnost i svět. Poutníci kráčeli světem odnepaměti. Důvody byly různé. Od sebepoznání, přes smíření až po prosbu za zdraví své i svých blízkých, ale rovněž i jako vyjádření vděku za to, co člověk má. Každý poutník má svůj důvod proč se na svou pouť vydá. A zároveň každý poutník ví, že už je jeho čas.

Je Váš čas?

Poutníku, pokud ještě váháš dej si čas na videa níže a podívej se co ti pouť může přinést. 

Pod videem pak máš část jednoho příběhu.

„Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že už ti nezůstal žádný čas na to, abys dělal věci, které jsi vždycky chtěl dělat. Dělej je TEĎ.“ Paulo Coelho

"Tento týden mi přišla zpráva jako reakce na naši pouť. Paní psala, že si vždycky přála na tuto pouť vydat. Ale teď už ze zdravotních důvodů nemůže. Tak jsem ji psala, že na pouť půjdu i jejím jménem a vzpomenu si na ni."

Další z nesplněných snů. Není na co čekat.

Pokud tedy cítíte volání, TEĎ je správný čas.

„Člověk má vždycky podmínky k tomu, aby udělal to, o čem sní.“ Paulo Coelho.

Je Váš čas!!!

Program naší poutě:

0. den - odlet z Vídně popřípadě z Prahy do Porta, procházka po památkách a samozřejmě ochutnání portského vína. Mimochodem věděli jste, že portské víno je i bílé a dokonce i růžové? 

1. den - Porto - Vilarinho (26,5 km)
Vyrážíme na cestu k sobě a do Santiaga de Compostela. První značka v podobě Svatojakubské mušle a cesta je před námi.

2. den - Vilarinho - Barcelos (27,3 km). Prodlužujeme etapy a chystáme se na jednu z nejdelších na naší pouti.

3. den - Barcelos - Ponte de Lima (34,5 km)  

4. den - Ponte de Lima - Rubiaes (17,4 km) Jedna z kratších etap, ale nastoupáme do 400 m.n.v.

5. den - Rubiaes - Tui (19,1 km) Při této etapě překročíme hranice Španělska a dále naše pouť povede španělskou   Galícií. 

6. den - Tui - Redondela (31,9 km) druhá polovina naší pouti začíná pěkně z ostra.

7. den - Redondela - Pontevedra (19,6 km)

8. den - Pontevedra - Caldas de Reis  (21,1 km)

9. den - Caldas de Reis - Padrón  (18,6 km) máme za sebou předposlední den pouti

10. den - Padrón -  Santiago de Compostela (23,9 km) naše pouť je u konce. Putování ukončíme v katedrále při bohoslužbě.

11. den - odlet ze Santiaga de Compostelo, dle času odletu prohlídka města

Profil trati bude většinou nenáročný s mírným převýšením. Představte si, jako kdybyste se šli projít po Vysočině. Průměrně každý den urazíme cca 24 km dva dny pak přes 30 km, celkem tedy minimálně 240 km.  Je dobré zvážit svou kondici. Plán, popřípadě délka tras v jednotlivých dnech se může změnit na základě ubytování, počasí a jiných aspektů.

 

“Moje historie zestárla a ztěžkla, zvážněla tak, že bych si málem netroufl chodit po zamrzlé kašně a sázet se přitom s Bohem, vynucovat si znamení. Už jsem zapomněl, že se musím pořád znova vydávat na Svatojakubskou cestu, odhodit nepotřebnou zátěž, nechat si jen to, co potřebuji každý den k životu. Že musím připustit, aby energie lásky volně proudila zvenčí dovnitř a zevnitř ven.” Paulo Coelho

Proč byste měli putovat s námi?

Během cesty bude prostor pro povídání, sebepoznání, práci na sobě. Budeme mít denní témata, ale i prostor pro tichost a ponoření do sebe. Každé ráno si stanovíme záměr pro daný den. Večer se o sebe postaráme a uzavřeme společně náš den. Objeví-li se cokoli co budete potřebovat zpracovat, pochopit, posdílet, budete mít mnoho příležitostí. Budeme vám k dispozici. Zároveň budeme respektovat váš prostor i vaše prožitky a rovněž i čas pro nic. Jen prosté a jednoduché bytí na cestě. I k tomu během cesty dojde. A nejen to.

  • Oba milujeme putování.
  • Postaráme se o program i ubytování.
  • Preferujeme malou skupinu a individuální přístup.
  • Jsme velmi flexibilní a dokážeme se přizpůsobit.
  • Umíme se pohybovat v cizím prostředí.
  • Dokážeme se usmívat i když nám do smíchu není.
  • Na překážkách najdeme pozitivum.
  • Navíc Dáša má mnohaleté zkušenosti z cestovní kanceláře i agentury. Na cestách doprovází několik desítek klientů každý rok.

Příběh Dáši:

Mnoho let jsem pracovala v cestovním ruchu a cestování je nejen mou vášní, ale stalo se i jednou z mých podnikatelských aktivita.

Už to bude 10 let co jsem vytvořila první projekt pro ženy. Projekt s ženskou tematikou, při které jsem vedla ženy k cestě k sobě, přijetí, sebepoznání, sebelásce. Na tento projekt navázal další a to projekt s rozchodovou tematikou. Rituály jsem provedla stovky lidí a ukázala jim cestu, jak se vydat k novým začátkům. Po výcviku v koučinku již řadu let koučuji klienty na netradičních místech v zahraničí, ale i v ČR. Vydáváme se spolu na cesty, procházky. Cesty nám přináší mnohá poznání. Nyní jsem k tomu přidala ještě studium psychologie a stala se psycholožkou. 

Do Santiaga jsem se chtěla vydat už několikrát. Až můj čas dozrál. Nedávno mně to potvrdila i má kamarádka, lektorka, když prohlásila: “Já Tě prostě vidím, jak průvodcuješ poutníky do Santiaga.” Není na co čekat. Santiago a poutníci mě povolali. S vděčností tuto svou roli přijímám a těším se na každého kdo se přidá. 

Příběh Petra:

Šel jsem svým životem ne vždy po prošlapané cestě. Po 27 letech jsem vyměnil práci a dá se říct, že i jistotu zaměstnance za volnost podnikatele.

Hledal jsem své osobní výzvy. Pobyt ve tmě, meditaci v ledu, uběhnutý půlmaratón.

Pomalu mě začali lákat netradiční cesty. Na jaře jsem prošel Banát. Pár českých vesniček v srdci Rumunska. Poznal jsem úžasné lidi ať už spolu putovníky nebo místní obyvatele. Po návratu ve mě začal zrát plán na další pouť.

Na podzim jsem se vydal na pouť ze Santiaga de Compostela na "Konec světa". Byl to jeden z nejsilnějších zážitků v mém životě. Můžete být sami se sebou a poslouchat zvuk šterku, který skřípe pod vašima botama. Stejně tak se můžete připojit k poutníkovi, který jde svoji pouť a sdílet své myšlenky. Pouť se pro mě stala návykovou, proto se na ni v roce 2023 vydám znovu. A jestli mě zavolá jednou nebo dvakrát, to nechávám momentálně na ní.

"Via mea est vita mea"

Kde budeme bydlet a jak to bude probíhat? 

Ubytování bude v jednoduchých hotelových pokojích po 2-3 lidech, případně v typických ubytovnách pro poutníky, tzv. albergue, které jsou všude po cestě. Cena se pohybuje od 15-20 euro/osoba. 

Ve většině ubytováních je možné dát si menu pro poutníky, které vychází od 9 - 15 euro. Taktéž snídaně je všude dostupná, není třeba si brát sebou velké zásoby jídla. V městečkách jsou obchody a cafe - bary, kde se dá posnídat. 

Oblast, kam pojedeme, se jmenuje Galície. Bývá tu dost nevyzpytatelné počasí i v létě. Proto si určitě vezměte pláštěnky nebo nepromokavé oblečení, pláštěnku na batoh a turistické boty s nepromokavou membránou. Bývá občas deštivo.

Speciální BONUS

Ještě nevíte zda se vydat? Pak máme pro vás BONUS. Celou pouť budeme pracovat na vaši Vizi do dalších let. Utřídíte si myšlenky. Připravíte se na případné změny, kterými se chystáte projít. Budete mít vedle sebe průvodce, kteří si prošli změnami jak v profesním tak osobním životě a budou připraveni s vámi společně sdílet vaše příběhy.

Cena: 15 000 Kč

Cena zahrnuje: organizaci, průvodcovské služby, bonus 

Cena nezahrnuje: letenku, ubytování, stravu, kapesné (cca 15 000 - 20 000Kč)

Co si o naší pouti povídají účastníci:

Milá Dášo a Martino, děkuji vám oběma za společně strávený čas na pouti, za vaši starost a péči o nás spolupoutníky, za vaši obratnost ohledně hledání ubytování, za vaši podporu, kterou jste nám během cesty dávaly. Tuto cestu doporučuji všem, kteří nechtějí sedět doma za pecí. Během cesty poznáte mnoho nového, především sami sebe. Tolik smíchu doma nezažijete. Bylo mi ctí jít s vámi kočky.
Lenka
Tyhle 2 ženy Martina Benáčková a Dagmar Kožinová vřele doporučuji!!! I když jsem pouť do S a n t i a g a chtěla jít vždycky sama, aspoň na 3 týdny se spaním v přírodě, DĚKUJI SAMA SOBĚ, že přišel impuls a VYRAZILA JSEM S VÁMA HOLKY na pohodlnejší variantu a obrovsky jsem si to užila... A jak jsem psala v komentáři... ...vy jste prostě boží a "nejlepší cestovka na světě "🤗🤗🤗 I to počasi jste měly na jedničku 😍😍😍 A mě to s vámi na pouti faaaakt bavilo ... tedy nejen s vámi, ale i s ostatními v naší malé skupince a vřele vás budu doporučovat dál. Tolik smíchu i hlubokého sdílení jsem prožila a Dáši ty jsi mi byla úžasnou inspirací a tvůj upřímný zájem o lidi, veselost a každodenní věta :"Tak jak se cítíte?" mi budou chybět. Marti tvoje zkušenosti z minulých cest, pohodové nastavení a ty nádherné fotky...aaaachhhh.... každá jste tomu vnesla úžasnou přidanou hodnotu a mohla bych toho určitě napsat ještě spoustu. Mám vás ráda ženy....ať se daří nejen na dalších cestách ❤️
Zdeňka
Petr je opravdu hodně vysoký a vždy dobře naladěný chlapík. Nevím, jak to dělá, ale vždy mě dokáže dostat ze špatné nálady.“
Jarda
Jet na pouť do Santiaga de Compostela bylo pro mě dlouholetým snem. Brzdil mě však strach, jak vše sama zvládnu zařídit a zorganizovat. A tak, když jsem uviděla nabídku odcestovat na pouť v malé skupince lidí, kde o nás bude po organizační stránce postaráno neváhala jsem ani chvíli a podala si hned přihlášku. Díky tomu jsem se mohla soustředit jen na cestu po fyzické stránce a ve svém duchovním rozměru. Dáša nás po celé cestě provázela i jako zkušená koučka a lektorka. Každý den se nesl v duchu konkrétního tématu, o kterém jsme během dne mohli přemýšlet v tichosti nebo otevřeně diskutovat. Večer jsme měli prostor sdílet naše zamyšlení, které se nám během dne dostalo. Mnohdy jsme tím pomohli nejen sobě, ale i ostatním. Tempo chůze si každý volil svoje, někdy jsem chtěla být sama. Někdy zase jít ve společnosti povídat si nebo jen tak společně se podpořit přítomností v náročných úsecích. Velmi potěšující pro mě bylo to, že ač jsem se s ostatními před tím neznala, velice rychle jsme se sblížili a každý každému byl něčím přínosný. Největším doplňkem naší cesty byl spontánní všudy přítomný smích :-))) Vzpomínky z cest mám uchované ve svém srdci a díky Martině i v podobě autentických fotek. Dášo a Martino, ze srdce díky 🙂
Pavla

O nás:

Dáša Kožinová

vášnivá cestovatelka, lektorka, mentorka, koučka a milovnice života. Žena, která najde každý den mnoho příležitostí pro poděkování za dary života. Vystudovala VŠ ekonomickou a psychologii. Autorka projektu pro ženyprojektu s rozchodovou tematikou. Příležitostně spolupracuje s médii v rádiích v bloku psychologické poradny, píše články v časopisech i na internetu. Vydala dvě osobně rozvojové knihy Deník probuzené ženy , Rozchod jako nový začátek a Jak zvládnout stres a posílit odolnost. Vede workshopy na specifických místech na Madeiře, Bali, Srí Lance v Řecku, ale i třeba v New Yorku. Procestovala už mnoho zemí nejen v Evropě, ale i některé v Asii, Americe. 

Petr Motyčka

člověk, který rád pomáhá jiným k dosažení jejich cílů. Je mu jedno jestli jste šéf velké firmy, součástka v soukolí korporátu,  podnikatel, který založil svůj první start up, nebo prostě člověk, který stojí na rozcestí.  Všichni jste pro něj důležití a ke každému z vás přistupuje individuálně. Dokáže vás provést změnou. Mimo jiné se úspěšně věnuje interim managementu. Vše zakládám na důkladné analýze. Pracuje s čísly, ale nezapomíná na lidi. Vypjaté situace zvládá s klidem a s úsměvem. Je to prostě parťák na cesty :-).