Pouť - Santiago de Compostela

Pouť - Santiago de Compostela

Pouť - Santiago de Compostela

16. - 23.9.2023

Pouť cesta k Bohu, cesta k sobě. Prostor pro smíření, poznání, pochopení, pouštění, uvolnění, ale i cesta naděje, důvěry v sebe, budoucnost i svět. Poutníci kráčeli světem odnepaměti. Důvody byly různé. Od sebepoznání, přes smíření až po prosbu za zdraví své i svých blízkých, ale rovněž i jako vyjádření vděku za to, co člověk má. Každý poutník má svůj důvod proč se na svou pouť vydá. A zároveň každý poutník ví, že už je jeho čas.

Je Váš čas?

Program naší poutě:

1. den - odlet v ranních hodinách, příjezd do Santiaga de Compostela během pozdního odpoledne, procházka po městě a návštěva katedrály, případně mše pro zájemce. Ubytování v hotelových pokojích v dosahu centra města.

2. den - Santiago - Negreira (21 km)
Vyrážíme na cestu ke “Konci světa”. Potkáváme první patníček a celá cesta je před námi.

3. den - Negreira - As Maroňas (21 km).

4. den - As Maroňas - O Logoso, případně Cee (21-31 km) - dle kondice a možností. 

5. den - O Logoso - Finisterra (20-30 km) -  dle toho, co zvládneme předchozí den.

6. den - odpočinkový den na pláži, kde vás čeká závěrečné focení, dovezete si profi fotky z pláže nebo z městečka a večer návrat do Santiaga.

7. den - odlet domů v ranních hodinách.

Profil trati bude většinou nenáročný s mírným převýšením. Představte si, jako kdybyste se šli projít po Vysočině. Na druhou stranu v plánu máme každý den přes 20 km je dobré zvážit svou kondici. 

 

“Moje historie zestárla a ztěžkla, zvážněla tak, že bych si málem netroufl chodit po zamrzlé kašně a sázet se přitom s Bohem, vynucovat si znamení. Už jsem zapomněl, že se musím pořád znova vydávat na Svatojakubskou cestu, odhodit nepotřebnou zátěž, nechat si jen to, co potřebuji každý den k životu. Že musím připustit, aby energie lásky volně proudila zvenčí dovnitř a zevnitř ven.” Paulo Coelho

Proč byste měli putovat s námi?

Během cesty bude prostor pro povídání, sebepoznání, práci na sobě. Budeme mít denní témata, ale i prostor pro tichost a ponoření do sebe. Každé ráno si stanovíme záměr pro daný den. Večer se o sebe postaráme a uzavřeme společně náš den. Objeví-li se cokoli co budete potřebovat zpracovat, pochopit, posdílet, budete mít mnoho příležitostí. Budeme vám k dispozici. Zároveň budeme respektovat váš prostor i vaše prožitky a rovněž i čas pro nic. Jen prosté a jednoduché bytí na cestě. I k tomu během cesty dojde. A nejen to.

  • Obě milujeme cestování, průvodcování.
  • Cestujeme již mnoho let.
  • Postaráme se o program i ubytování
  • Preferujeme malou skupinu a individuální přístup.
  • Jsme velmi flexibilní a dokážeme se přizpůsobit.
  • Umíme se pohybovat v cizím prostředí.
  • Dokážeme se usmívat i když nám do smíchu není.
  • Na překážkách najdeme pozitivum.

Příběh Dáši:

Mnoho let jsem pracovala v cestovním ruchu a cestování je nejen mou vášní, ale stalo se i jednou z mých podnikatelských aktivita.

Už to bude 10 let co jsem vytvořila první projekt pro ženy. Projekt s ženskou tematikou, při které jsem vedla ženy k cestě k sobě, přijetí, sebepoznání, sebelásce. Na tento projekt navázal další a to projekt s rozchodovou tematikou. Rituály jsem provedla stovky lidí a ukázala jim cestu, jak se vydat k novým začátkům. Po výcviku v koučinku již řadu let koučuji klienty na netradičních místech v zahraničí, ale i v ČR. Vydáváme se spolu na cesty, procházky. Cesty nám přináší mnohá poznání. Nyní jsem k tomu přidala ještě studium psychologie a stala se psycholožkou. 

Do Santiaga jsem se chtěla vydat už několikrát. Až můj čas dozrál. Nedávno mně to potvrdila i má kamarádka, lektorka, když prohlásila: “Já Tě prostě vidím, jak průvodcuješ poutníky do Santiaga.” Není na co čekat. Santiago a poutníci mě povolali. S vděčností tuto svou roli přijímám a těším se na každého kdo se přidá. 

Příběh Martiny:

Když jsem se poprvé v roce 2018 vydala sama na týdenní Svatojakubskou cestu, zamávala tenkrát svým pěti a dvouletým dětem a stála s báglem na zádech na autobusáku, tak jsem si v duchu ťukala na čelo, že  jsem se fakt úplně zbláznila, že se sama vydávám někam do Španělska a nechávám tu malé děti u muže a u babičky. Nevěděla jsem, kde budu spát, jaké to bude, prostě nic. Měla jsem zarezevovanou jen první noc v Santiagu.

Ale touha splnit si sen byla silnější než já. Protože ten sen byl už několikatelý a pokorně čekal v koutě, až budou děti v hlídacím věku, aby se znovu přihlásil o slovo, tak to udělal v plné síle, jakmile mohl. 

Hned po příjezdu do Santiaga de Compostela a po večerní návštěvě katedrály jsem věděla, že je to ono, že jsem správně, byl to takový hřejivý pocit, že všechno je, jak má být a velké štěstí a vděk sama sobě, že jsem si tohle dovolila. A celý ten týden mi toho dal tolik, že je těžké to vlastně předat slovy. To se musí zažít!

A přesně to mě tenkrát napadlo. Kéž by tohle zažilo více lidí. 

Kde budeme bydlet a jak to bude probíhat? 

Ubytování bude v jednoduchých hotelových pokojích po 2-3 lidech, případně v typických ubytovnách pro poutníky, tzv. albergue, které jsou všude po cestě. Cena se pohybuje od 15-20 euro/osoba. 

Ve většině ubytováních je možné dát si menu pro poutníky, které vychází od 9 - 15 euro. Taktéž snídaně je všude dostupná, není třeba si brát sebou velké zásoby jídla. V městečkách jsou obchody a cafe - bary, kde se dá posnídat. 

Oblast, kam pojedeme, se jmenuje Galície. Bývá tu dost nevyzpytatelné počasí i v létě. Proto si určitě vezměte pláštěnky nebo nepromokavé oblečení, pláštěnku na batoh a turistické boty s nepromokavou membránou. Bývá občas deštivo.

Speciální BONUS

Ještě nevíte zda se vydat? Pak máme pro vás BONUS. Profesionální fotky, které si z poutě přivezete. Fotky, které vám tuto pouť připomenou i po letech, které zachytí to nejcennější z naší cesty. Každého z nás v jeho pravé a nefalšované podobě. 

Cena: 15 000 Kč

Cena zahrnuje: organizaci, průvodcovské služby, bonus - profi fotografie 

Cena nezahrnuje: letenku, ubytování, stravu, kapesné (cca 15 000 Kč)

Co si o naší pouti povídají účastníci:

Milá Dášo a Martino, děkuji vám oběma za společně strávený čas na pouti, za vaši starost a péči o nás spolupoutníky, za vaši obratnost ohledně hledání ubytování, za vaši podporu, kterou jste nám během cesty dávaly. Tuto cestu doporučuji všem, kteří nechtějí sedět doma za pecí. Během cesty poznáte mnoho nového, především sami sebe. Tolik smíchu doma nezažijete. Bylo mi ctí jít s vámi kočky.
Lenka
Tyhle 2 ženy Martina Benáčková a Dagmar Kožinová vřele doporučuji!!! I když jsem pouť do S a n t i a g a chtěla jít vždycky sama, aspoň na 3 týdny se spaním v přírodě, DĚKUJI SAMA SOBĚ, že přišel impuls a VYRAZILA JSEM S VÁMA HOLKY na pohodlnejší variantu a obrovsky jsem si to užila... A jak jsem psala v komentáři... ...vy jste prostě boží a "nejlepší cestovka na světě "🤗🤗🤗 I to počasi jste měly na jedničku 😍😍😍 A mě to s vámi na pouti faaaakt bavilo ... tedy nejen s vámi, ale i s ostatními v naší malé skupince a vřele vás budu doporučovat dál. Tolik smíchu i hlubokého sdílení jsem prožila a Dáši ty jsi mi byla úžasnou inspirací a tvůj upřímný zájem o lidi, veselost a každodenní věta :"Tak jak se cítíte?" mi budou chybět. Marti tvoje zkušenosti z minulých cest, pohodové nastavení a ty nádherné fotky...aaaachhhh.... každá jste tomu vnesla úžasnou přidanou hodnotu a mohla bych toho určitě napsat ještě spoustu. Mám vás ráda ženy....ať se daří nejen na dalších cestách ❤️
Zdeňka
Jet na pouť do Santiaga de Compostela bylo pro mě dlouholetým snem. Brzdil mě však strach, jak vše sama zvládnu zařídit a zorganizovat. A tak, když jsem uviděla nabídku odcestovat na pouť v malé skupince lidí, kde o nás bude po organizační stránce postaráno neváhala jsem ani chvíli a podala si hned přihlášku. Díky tomu jsem se mohla soustředit jen na cestu po fyzické stránce a ve svém duchovním rozměru. Dáša nás po celé cestě provázela i jako zkušená koučka a lektorka. Každý den se nesl v duchu konkrétního tématu, o kterém jsme během dne mohli přemýšlet v tichosti nebo otevřeně diskutovat. Večer jsme měli prostor sdílet naše zamyšlení, které se nám během dne dostalo. Mnohdy jsme tím pomohli nejen sobě, ale i ostatním. Tempo chůze si každý volil svoje, někdy jsem chtěla být sama. Někdy zase jít ve společnosti povídat si nebo jen tak společně se podpořit přítomností v náročných úsecích. Velmi potěšující pro mě bylo to, že ač jsem se s ostatními před tím neznala, velice rychle jsme se sblížili a každý každému byl něčím přínosný. Největším doplňkem naší cesty byl spontánní všudy přítomný smích :-))) Vzpomínky z cest mám uchované ve svém srdci a díky Martině i v podobě autentických fotek. Dášo a Martino, ze srdce díky 🙂
Pavla

O nás:

Dáša Kožinová

vášnivá cestovatelka, lektorka, mentorka, koučka a milovnice života. Žena, která najde každý den mnoho příležitostí pro poděkování za dary života. Vystudovala VŠ ekonomickou a psychologii. Autorka projektu pro ženyprojektu s rozchodovou tematikou. Příležitostně spolupracuje s médii v rádiích v bloku psychologické poradny, píše články v časopisech i na internetu. Vydala dvě osobně rozvojové knihy Deník probuzené ženyRozchod jako nový začátek. Vede workshopy na specifických místech na Madeiře, Bali, Srí Lance v Řecku, ale i třeba v New Yorku. Procestovala už mnoho zemí nejen v Evropě, ale i některé v Asii, Americe. 

Martina Benáčková

fotografka s vášní pro svobodný život a na cestách je jako ryba ve vodě. Umí sehnat skvělé ubytování, výhodné letenky i zařídit všechno okolo a neskutečně ji to baví. Její pouť začala vlastně už v roce 2007, kdy se sama vydala studovat do Walesu, a strávila tam následujících 5 let studiem a později prací. Od té doby procestovala velkou část Velké Británie, Skotska a Irska, Francie, Itálie, Madeiry, Korsiky, Sardinie, Rakouska nebo Mallorky, putovala týden po Sahaře. Camino de Santiago si prošlápla už celkem třikrát. Z toho dvakrát jako průvodce a jednou na vlastní pěst. A protože je fotografka, odnesete si památečné krásné fotky sami sebe na Konci světa.