Pouť - Santiago de Compostela

Pouť - Santiago de Compostela

3.-9.10.2022

Pouť cesta k Bohu, cesta k sobě. Prostor pro smíření, poznání, pochopení, pouštění, uvolnění, ale i cesta naděje, důvěry v sebe, budoucnost i svět. Poutníci kráčeli světem odnepaměti. Důvody byly různé. Od sebepoznání, přes smíření až po prosbu za zdraví své i svých blízkých, ale rovněž i jako vyjádření vděku za to, co člověk má. Každý poutník má svůj důvod proč se na svou pouť vydá. A zároveň každý poutník ví, že už je jeho čas.

Je Váš čas?

Program naší poutě:

1. den - odlet v ranních hodinách, příjezd do Santiaga de Compostela během pozdního odpoledne, procházka po městě a návštěva katedrály, případně mše pro zájemce. Ubytování v hotelových pokojích v dosahu centra města.

2. den - Santiago - Negreira (21 km)
Vyrážíme na cestu ke “Konci světa”. Potkáváme první patníček a celá cesta je před námi.

3. den - Negreira - As Maroňas (21 km).

4. den - As Maroňas - O Logoso, případně Cee (21-31 km) - dle kondice a možností. 

5. den - O Logoso - Finisterra (20-30 km) -  dle toho, co zvládneme předchozí den.

6. den - odpočinkový den na pláži, kde vás čeká závěrečné focení, dovezete si profi fotky z pláže nebo z městečka a večer návrat do Santiaga.

7. den - odlet domů v ranních hodinách.

Profil trati bude většinou nenáročný s mírným převýšením. Představte si, jako kdybyste se šli projít po Vysočině. Na druhou stranu v plánu máme každý den přes 20 km je dobré zvážit svou kondici. 

 

“Moje historie zestárla a ztěžkla, zvážněla tak, že bych si málem netroufl chodit po zamrzlé kašně a sázet se přitom s Bohem, vynucovat si znamení. Už jsem zapomněl, že se musím pořád znova vydávat na Svatojakubskou cestu, odhodit nepotřebnou zátěž, nechat si jen to, co potřebuji každý den k životu. Že musím připustit, aby energie lásky volně proudila zvenčí dovnitř a zevnitř ven.” Paulo Coelho

Proč byste měli putovat s námi?

Během cesty bude prostor pro povídání, sebepoznání, práci na sobě. Budeme mít denní témata, ale i prostor pro tichost a ponoření do sebe. Každé ráno si stanovíme záměr pro daný den. Večer se o sebe postaráme a uzavřeme společně náš den. Objeví-li se cokoli co budete potřebovat zpracovat, pochopit, posdílet, budete mít mnoho příležitostí. Budeme vám k dispozici. Zároveň budeme respektovat váš prostor i vaše prožitky a rovněž i čas pro nic. Jen prosté a jednoduché bytí na cestě. I k tomu během cesty dojde. A nejen to.

  • Obě milujeme cestování, průvodcování.
  • Cestujeme již mnoho let.
  • Postaráme se o program i ubytování
  • Preferujeme malou skupinu a individuální přístup.
  • Jsme velmi flexibilní a dokážeme se přizpůsobit.
  • Umíme se pohybovat v cizím prostředí.
  • Dokážeme se usmívat i když nám do smíchu není.
  • Na překážkách najdeme pozitivum.

Proč putujeme my?

Příběh Dáši:

Mnoho let jsem pracovala v cestovním ruchu a cestování je nejen mou vášní, ale stalo se i jednou z mých podnikatelských aktivita.

Už to bude 10 let co jsem vytvořila první projekt pro ženy. Projekt s ženskou tematikou, při které jsem vedla ženy k cestě k sobě, přijetí, sebepoznání, sebelásce. Na tento projekt navázal další a to projekt s rozchodovou tematikou. Rituály jsem provedla stovky lidí a ukázala jim cestu, jak se vydat k novým začátkům. Po výcviku v koučinku již řadu let koučuji klienty na netradičních místech v zahraničí, ale i v ČR. Vydáváme se spolu na cesty, procházky. Cesty nám přináší mnohá poznání. Nyní jsem k tomu přidala ještě studium psychologie a stala se psycholožkou. 

Do Santiaga jsem se chtěla vydat už několikrát. Až můj čas dozrál. Nedávno mně to potvrdila i má kamarádka, lektorka, když prohlásila: “Já Tě prostě vidím, jak průvodcuješ poutníky do Santiaga.” Není na co čekat. Santiago a poutníci mě povolali. S vděčností tuto svou roli přijímám a těším se na každého kdo se přidá. 

Příběh Martiny:

Když jsem se poprvé v roce 2018 vydala sama na týdenní Svatojakubskou cestu, zamávala tenkrát svým pěti a dvouletým dětem a stála s báglem na zádech na autobusáku, tak jsem si v duchu ťukala na čelo, že  jsem se fakt úplně zbláznila, že se sama vydávám někam do Španělska a nechávám tu malé děti u muže a u babičky. Nevěděla jsem, kde budu spát, jaké to bude, prostě nic. Měla jsem zarezevovanou jen první noc v Santiagu.

Ale touha splnit si sen byla silnější než já. Protože ten sen byl už několikatelý a pokorně čekal v koutě, až budou děti v hlídacím věku, aby se znovu přihlásil o slovo, tak to udělal v plné síle, jakmile mohl. 

Hned po příjezdu do Santiaga de Compostela a po večerní návštěvě katedrály jsem věděla, že je to ono, že jsem správně, byl to takový hřejivý pocit, že všechno je, jak má být a velké štěstí a vděk sama sobě, že jsem si tohle dovolila. A celý ten týden mi toho dal tolik, že je těžké to vlastně předat slovy. To se musí zažít!

A přesně to mě tenkrát napadlo. Kéž by tohle zažilo více lidí. 

Kde budeme bydlet a jak to bude probíhat? 

Ubytování bude v jednoduchých hotelových pokojích po 2-3 lidech, případně v typických ubytovnách pro poutníky, tzv. albergue, které jsou všude po cestě. Cena se pohybuje od 15-20 euro/osoba. 

Ve většině ubytováních je možné dát si menu pro poutníky, které vychází od 9 - 15 euro. Taktéž snídaně je všude dostupná, není třeba si brát sebou velké zásoby jídla. V městečkách jsou obchody a cafe - bary, kde se dá posnídat. 

Oblast, kam pojedeme, se jmenuje Galície. Bývá tu dost nevyzpytatelné počasí i v létě. Proto si určitě vezměte pláštěnky nebo nepromokavé oblečení, pláštěnku na batoh a turistické boty s nepromokavou membránou. Bývá občas deštivo.

Speciální BONUS

Ještě nevíte zda se vydat? Pak máme pro vás BONUS. Profesionální fotky, které si z poutě přivezete. Fotky, které vám tuto pouť připomenou i po letech, které zachytí to nejcennější z naší cesty. Každého z nás v jeho pravé a nefalšované podobě. 

Cena: 15 000 Kč

Cena zahrnuje: organizaci, průvodcovské služby, bonus - profi fotografie 

Cena nezahrnuje: letenku, ubytování, stravu, kapesné (cca 15 000 Kč)

O nás:

Dáša Kožinová

vášnivá cestovatelka, lektorka, mentorka, koučka a milovnice života. Žena, která najde každý den mnoho příležitostí pro poděkování za dary života. Vystudovala VŠ ekonomickou a psychologii. Autorka projektu pro ženyprojektu s rozchodovou tematikou. Příležitostně spolupracuje s médii v rádiích v bloku psychologické poradny, píše články v časopisech i na internetu. Vydala dvě osobně rozvojové knihy Deník probuzené ženyRozchod jako nový začátek. Vede workshopy na specifických místech na Madeiře, Bali, Srí Lance v Řecku, ale i třeba v New Yorku. Procestovala už mnoho zemí nejen v Evropě, ale i některé v Asii, Americe. 

Martina Benáčková

fotografka s vášní pro svobodný život a na cestách je jako ryba ve vodě. Umí sehnat skvělé ubytování, výhodné letenky i zařídit všechno okolo a neskutečně ji to baví. Její pouť začala vlastně už v roce 2007, kdy se sama vydala studovat do Walesu, a strávila tam následujících 5 let studiem a později prací. Od té doby procestovala velkou část Velké Británie, Skotska a Irska, Francie, Itálie, Madeiry, Korsiky, Sardinie, Rakouska nebo Mallorky, putovala týden po Sahaře. Camino de Santiago si prošlápla už celkem třikrát. Z toho dvakrát jako průvodce a jednou na vlastní pěst. A protože je fotografka, odnesete si památečné krásné fotky sami sebe na Konci světa. 

Reference:

“Martina je průvodce, který nás vedl cílevědomě, ale přesto flexibilně a s pochopením od začátku až do cíle výpravy. Pro mě, jako pro člověka, který nikdy neletěl letadlem, mělo velký přínos to, že mi Martina pomohla zajistit letenky, vyplnit příjezdové formuláře a zorientovat se na letišti. Ve Španělsku vždy po dohodě s námi a podle toho, jakým tempem jsme zvládali jit, zajistila ubytování. Věděla, kde vyzvednout kredenciál a následně compostelu. Člověk se na ní může jednoduše spolehnout a soustředit se jen na proces cesty. Bonbonkem bylo závěrečné profi focení u moře, mimochodem i během cesty, takže vzpomínky jsou zachyceny nejen v duši, ale i na fotkách.”
Jana
“O Svatojakubské pouti do Santiaga de Compostela jsem poprvé zaslechla asi tak před 15 lety a vím, že jsem si jen tak pro sebe řekla: „ Tam bych jednou chtěla jít…“ čas plynul a já to nějak vypustila….Když mi má mladší sestra v červnu 2021 napsala SMS „Jedu s Marťou do Santiaga, nechceš se přidat?“, neváhala jsem ani vteřinu a okamžitě jsem odepsala „Jedu!“. Od začátku jsem tak nějak tušila, že to bude PARÁDNÍ JÍZDA. S  Marťou jsem se seznámila v autě při cestě na letiště a už tady jsem věděla, že je o nás skvěle postaráno Marťa má talent na organizaci, bleskové vyhledávání informací (jeli jsme v době COVIDU 2021) a skvělou intuici na báječné ubytování. To vše dělá s lehkostí, hravostí a neskutečnou radostí, Komunikace s lidmi jakékoliv národnosti je pro ni tak přirozená, že „ukecá“ k dialogu i krávu na pastvinách. A přitom všem ještě stihne profesionálně božsky fotit. Celá cesta, díky organizátorce Martince, proběhla ve veselé holčičí náladě a já bych jí z celého „mušlího“ (ona ví) srdce chtěla poděkovat.”
Iveta